Соціальний проект «Добро починається з тебе…»

Мета проекту: Формування в учнів потреби творити добрі справи на благо інших людей.

Виконавці проекту: ліцейське самоврядування, учні ліцею.

Актуальність проекту:

Останнім часом серйозну стурбованість викликає байдужість, черствість людей та підростаючого покоління до проблем знедолених людей, людей похилого віку, до біди, яка сталась поруч. Тому проекти благодійного напрямку є дуже важливими у вихованні підростаючого покоління таких важливих якостей як чуйність, доброчинність, благодійність, великодушність, співпереживання, доброта, чесність, тактовність, милосердя.

Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі та біді – це крила , на яких тримається людство.

Завдання:

• Формування у школярів милосердного ставлення до людей, що потребують допомоги;

• Формування ціннісного ставлення до родинних стосунків та почуття відповідальності за членів родини, які потребують допомоги;

• Формування почуття важливості волонтерської діяльності;

• Залучення учнів до регулярних занять працею та волонтерської роботи;

• Формування позитивних моральних якостей особистості

Очікуваний результат:

• Учні набули соціального досвіду у об’єднанні зусиль учнівського самоврядування у практичній діяльності й спілкуванні, крім того, кожен учень отримав можливість відчути себе причетним до розв’язання загальної важливої проблеми, вміти ставити і вирішувати проблеми, оцінювати власну діяльність та вміння брати на себе відповідальність.

Основні напрями реалізації проекту:

· «Ми не байдужі»: адресна допомога, благодійні акції, екологічні акції.

· «Ніхто на забутий, ніщо не забуто»: робота з людьми похилого віку.

· «Відкриваємо серце для добра»: творчі вистави для учасників проектів.

Етапи проекту:

І етап. Організаційний.

Визначення та планування роботи

Визначення мети та завдань проекту.

Вибір методів роботи.

Збір пропозицій учнів школи щодо реалізації проекту.

ІІ етап. Основний (практичний)

1. Проведення благодійних учнівських ярмарок (5 – 11 класи).

2.Робота загону волонтерів (8-11 кл) по наданню допомоги ветеранам, дітям з дитячого будинку, постраждалим у зоні АТО.

3.Шефська допомога.

4.Благодійні акції «Подаруй книгу в шкільну бібліотеку» (5 – 11 класи), «Посади дерево», «Збережемо птахів взимку!».

ІІІ етап. Підсумок та оцінка реалізації проекту.

1. Проаналізувати участь учнів у реалізації проекту «Добро починається з тебе».

2. Провести колективні обговорення, аналіз виконаної роботи, шляхи поліпшення результатів.

Врятує світ краса –

Завжди так говорили.

Тепер врятує світ лиш доброта,

Бо однієї вже краси занадто мало.

Тож люди на Землі,

Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинути у морі зла,

Щоб кожен міг серед краси прожити

У царстві справедливості й добра.

01 листопада 2016 року в КЗ КОР «Фастівський ліцей-інтернат» стартував соціальний проект «Добро починається з тебе…». Кожного четверга в період з 01 листопада 2016року по 20 травня 2017 року оголошено Днем доброти!

/Files/images/rk16/DSC_0365.JPG

Основні напрями реалізації проекту:

• «Ми не байдужі»: адресна допомога, благодійні акції, екологічні акції.
  • «Ніхто на забутий, ніщо не забуто»: робота з людьми похилого віку.
  • «Відкриваємо серце для добра»: творчі вистави для учасників проектів.

/Files/images/rk16/DSC_0354.JPG

03 листопада 2016 року було проведено виховну ознайомлюючу годину для учнів 5-7 класів. Переглянули казку «Те, що повертається», декламувалися вірші про добро. Підготували та провели виховну годину вчитель музики Свєшнікова Н.В. та педагог-організатор Шулежко І.В.

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.