Патріотичне виховання

Державні символи України

Три основні символи України – її національний герб, прапор, гімн – мають давню й цікаву історію. Герб – це знак держави, міста. Прапор – державне знамено. Гімн – державна урочиста пісня.

Державний Прапор України

/Files/images/rk14/1_526.jpg

Державний Прапор України – це синьо-жовтий прапор. Поєднання цих двох кольорів зустрічається на гербах і прапорах нашого народу не лише за часів козацької вольниці, а й набагато раніше – за княжої доби української держави. Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, колір хліба-зерна, що дає життя всьому сущому на землі. Жовтий колір – це ще й колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б життєдайний хліб. Блакитний, синій колір – це колір ясного, чистого, мирного неба, де живе-розкошує, приносячи радість усім, жовтогаряче сонце.
Одним словом, колір жовтий – колір хліба, життя, а блакитний колір – це колір неба, колір миру. Тому, мабуть, народ України й вибрав поєднання цих кольорів для свого національного прапора.

Державний Герб України

/Files/images/rk14/383836554.jpg

Великий Державний Герб України, згідно зі статтею 20 Конституції України, встановлюється з урахуванням малого Державного Герба, як його головного елемента, і герба Війська Запорізького.

19 лютого 1992 року Верховною Радою України ухвалена постанова "Про Державний Герб України", якою було затверджено «Тризуб, як малий герб України» i, відповідно, головний елемент великого герба.

/Files/images/rk14/герб Украины.jpg

Малий Державний Герб України – Тризуб. Золотий тризуб на блакитному тлі як символ влади – дуже давній знак. Він зустрічається ще з часів Київської Русі, зокрема на монетах київського князя Володимира Великого, який жив більше тисячі років тому. Отже, нашому Гербу – більше тисячі літ!

Державний Гімн України

Державний Гімн України — один з головних державних символів України поряд з прапором і гербом. Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського. Національний гімн України – це урочиста пісня, символ нашої державної єдності, яку більше століття тому написали поет Павло Чубинський та композитор Михайло Вербицький. Слова гімну були надруковані вперше в 1863 році і оселились в серцях українців, як величніша пісня до сьогодні.

Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці,
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу
І покажем, що ми браття, козацького роду!

Станем, браття, всі за волю, від сяну до Дону,
В ріднім краю панувати не дамо нікому.
Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє,
Ще на нашій Україні доленька наспіє.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу
І покажем, що ми браття, козацького роду!

А завзяття, праця щира свого ще докаже,
Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже.
За Карпати відіб`ється, згомонить степами,
України слава стане поміж народами.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу
І покажем, що ми браття, козацького роду!

/Files/images/rk14/slavaUkr.jpg

Урочисте вітання звучить так: Слава Україні! – Героям слава!

Кiлькiсть переглядiв: 261