Психологічна підготовка дитини до ЗНО

/Files/images/sotsalno-psihologchna_slujba/зно_.jpg

Не секрет, що успішність завдання іспиту багато в чому залежить від настрою і ставлення до цього батьків. Щоб допомогти дітям якомога краще підготуватися до іспитів, спробуйте виконати декілька порад:

• Не переймайтеся про кількість балів, які дитина отримає на іспиті. Навіюйте йому думку, що кількість балів не є досконалим виміром його можливостей.
  • Не підвищуйте тривожність дитини напередодні іспитів – це негативно позначиться на результаті тестування. Дитина в силу вікових особливостей може не впоратися зі своїми емоціями і «зірватися».
  • Забезпечте в будинку зручне місце для занять, простежте, щоб ніхто з домашніх не заважав.
  • Допоможіть дітям розподілити теми підготовки по днях.
  • Ознайомте дитини з методикою підготовки до іспитів. Підготуйте різні варіанти тестових завдань з предмету і потренуйте дитини, адже тестування відрізняється від звичних йому письмових і усних іспитів.
  • Під час тренування за тестовими завданнями привчайте дитину орієнтуватися в часі і вміти його розподіляти. Якщо дитина не носить годинник, обов'язково дайте йому годинник на іспит.
  • Підбадьорюйте дітей, підвищуйте їх впевненість в собі.
  • Контролюйте режим підготовки дитини до іспитів, не допускайте перевантажень.
  • Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага і т.д. стимулюють роботу головного мозку.
  • Напередодні іспиту забезпечте дитині повноцінний відпочинок, він повинен відпочити і як слід виспатися.
  • Не критикуйте дитину після іспиту.
  • Пам'ятайте: головне – знизити напругу та тривожність дитини і забезпечити йому відповідні умови для занять.