Найпоширеніші помилки батьків у вихованні підлітків

/Files/images/sotsalno-psihologchna_slujba/помилки.jpg

Підлітковий вік – це період, якого бояться всі дорослі. Адже саме цей вік здавна йменують перехідним, кризовим, важким, ранимим і вибухонебезпечним. Період, коли приходить перша закоханість, але ніхто ще не розуміє, що це таке. Підлітковий період штовхає його до конфлікту з батьками, відхід від них, до орієнтованості на їхні оцінки. Такі оцінки не рідко суперечать нормам поводження, і тому виникає підлітковий негативізм, що може привести до поганих наслідків

Дорослі роблять помилки в спілкуванні з підлітками і їхнім вихованням незалежно від свого рівня утворення, матеріального добробуту або віку. Всі ці фактори, зрозуміло, також мають власну силу, але це будуть зовсім інші помилки.

1. Гипопротекція

Період, коли підвищена воля. Вчинки дитини не контролюються. Дорослі нічого не знають про свого підлітка, з ким і де він проводить час. Дорослі формально виконують власні функції, але майже нічого не роблять для виховання. У результаті підліток буде шукати необхідні йому норми й цінності поза родиною. І не завжди ці норми не суперечать його суспільному закону, психіці й здоров’ю.

2. Гіперпротекція

Батьківське виховання з підвищеним контролем і підвищеною увагою до підлітка. Дорослі хочуть повністю контролювати поводження підлітка

Таке виховання ігнорує особистість підлітка. Тому виникає падіння адаптивних здатностей дитини: споживча позиція, безпорадність, конфлікти з однолітками

А в деяких дітей такий тип виховання, викликає протест, що веде до різних порушень поводження й до загострення взаємин з батьками.

3. «Кумир родини»

Метою дорослих стає задоволення всіх потреб підлітка, бажання позбавити його від всіх труднощів. Підліток у результаті стає эгоцентричным, завжди хоче бути в центрі уваги, одержувати все бажане без особливої праці. При зіткненні з труднощами йому важко з ними впоратися.

4. Тверді відносини

Сильно жорстоке відношення з неприємними розправами за неслухняність і дрібні провини викликають у підлітка жорстокість і страх перед дорослими. Як правило, з таких підлітків виростають жорстокі й погані люди.

5. Емоційне відкидання

Батьківське виховання по типі Золушка. Батьки тяготяться підлітком, що завжди це відчуває, особливо якщо в будинку є ще одне маля, що одержує від них особливу увагу. Таке виховання розвиває скритність, уразливість, чутливість і ранимість.

6. Виховання вундеркінда

Дорослі хочуть дати підліткові як можна більш широке утворення. Крім навчання в школі, підліток займається спортом, іноземною мовою, музикою. Він постійно кудись поспішає, зайнятий

У таких ситуаціях підліток втрачає можливості спілкуватися з однолітками, брати участь у дитячих іграх. У нього протест проти даного режиму. Він хоче позбутися від навантажень, тому виконує їх формально. Завантаженість здатна розвивати виснаження, тривожність й порушення нервової системи.

Улюбленому підліткові завжди потрібна любов й увага батьків. Упевненість у тім, що хтось його сильно любить, зовсім безкорисливо. Любити від усього серця можуть тільки улюблені батьки.

Найголовніше у відносинах – це довіра.

Довіряйте своєму підліткові й говоріть з ними як із другом.

Кожен підліток може бути гарною людиною, якщо правильно його виховувати.