Як краще побудувати взаємини з однокласниками

/Files/images/sotsalno-psihologchna_slujba/взаємини з однокласниками.jpg

Якщо ти прийшов до нового колективу, тоді ці поради для тебе:

Для початку познайомся з однокласниками. Чим більше дружніх контактів буде, тим більшим буде коло твого спілкування в колективі.

Дізнайся, як їх звуть, відрекомендуйся сам, розкажи про себе, дізнайся про школу — де їдальня, туалет, коли велика перерва; виявляй цікавість.

Запам'ятай імена однолітків, із якими ти познайомився: людям дуже приємно, коли до них звертаються на ім'я.

Поводься природно, про людину говорять її вчинки, тільки вони можуть скласти тобі імідж.

• Не чекай загальної любові, однокласники спочатку будуть придивлятися до тебе, а потім уже полюблять чи навпаки. Це залежить тільки від тебе.
  • Приходячи вранці до класу, вітайся, але не обов'язково це робити персонально з кожним. Загального «Привіт!» з усмішкою на обличчі буде достатньо. Тільки враховуй, що з учнями, які прийшли пізніше за тебе, привітатися потрібно персонально.
  • Бажано не виділятися в одязі, вибери стиль, в якому тобі буде комфортно, але максимально наближений до того, що носять учні у твоєму класі.
  • Частіше усміхайся, непривітних людей ніхто не любить.
  • Якщо хтось з однокласників забув удома щось, наприклад ручку, а в тебе є зайва, можна дати покористуватися, за це ти отримаєш додаткові бали.
  • Якщо ти чогось не знаєш, не соромся, спитай про це друзів. Багатьом подобається, коли до них звертаються по допомогу.
  • Знайди з друзями спільні інтереси, обміняйся контактами, телефонними номерами.
  • Коли друзі хворіють, обов'язково подзвони, розкажи, що цікавого дізнався в школі, поділися домашнім завданням, поговори про щось, бо людині вдома самій сумно.
  • Якщо комусь із твоїх друзів сумно, обережно розпитай, що сталося, запропонуй свою допомогу. Іноді від звичайної уваги людині стає краще.
  • Намагайся ніколи нікого не обговорювати, пліткарів ніхто не любить.
  • Про ставлення до себе можна судити з того, як часто до тебе звертаються по допомогу, за порадою, запрошують кудись, діляться секретами.